Blog

Novartis Staj Başvurusu

novartis-logo

 

HAKKINDA

Sağlık hizmetleri alanında bir dünya lideri olan Novartis, 140’ı aşkın ülkede 133,000 çalışanı ile ilaç sektöründe faaliyet göstermektedir. Ciba ile Sandoz’un 1996 yılı sonunda birleşmesiyle doğan Novartis’in merkezi İsviçre’nin Basel kentinde bulunmaktadır. Şirketin 2013 yılı cirosu 57,9 milyar USD olarak gerçekleşmiştir.

Novartis yıllık ortalama 9,6 milyar USD tutarındaki araştırma geliştirme bütçesiyle, sağlık alanında dünyanın en büyük Ar Ge yatırımı yapan kuruluşlarından biridir. Novartis, yaşam kalitesini artıran ve süresini uzatan, yaşamı koruyan yenilikçi ürünleri kullanıma sunmak amacıyla sağlık alanındaki yeni teknolojilere sürekli yatırım yapmaktadır.

Novartis kendi bünyesindeki araştırma faaliyetlerini, merkezi Cambridge’de (ABD) bulunan Biyomedikal Araştırma Enstitüleri ile yürütmektedir. Diğer enstitüler, Basel (İsviçre), East Hanover (ABD), Horsham (İngiltere), Viyana (Avusturya), Tsukaba (Japonya) ve Londra’dadır (İngiltere). 20 ülkede, 120 biyoteknoloji ihtisas kuruluşu ve Stanford ve MIT üniversitelerinin de içinde bulunduğu 280 akademik merkezle stratejik işbirliği içinde olan Novartis, biyoteknolojide gen ve hücre tedavisi gibi yeni teknolojilerde dünya çapında tartışmasız bir üstünlüğe sahiptir.

Novartis’in jenerik ilaç şirketi Sandoz, 2005 yılı başında Hexal’i (Türkiye’de İlsan-İltaş) satın alarak dünyanın en büyük jenerik ilaç şirketlerinden biri olmuştur.
Novartis, Türkiye’de de ilaç sektörünün lider firmasıdır. Türkiye’de yaklaşık 2200 çalışanı ile üretim, pazarlama, klinik araştırmalar faaliyetlerini yürüten Novartis’in 4 üretim tesisi bulunmaktadır. Novartis Türkiye, başta İsviçre olmak üzere birçok Avrupa ülkesi, Ortadoğu ülkeleri, Güney ve Orta Amerika ülkeleri için de üretim yapmaktadır. Novartis, 2013 yılında yaklaşık 100’dan fazla ülkeye ihraç etmiştir.

Staj Olanakları

Novartis İlaç Genel Müdürlükteki departmanlar için staj dönemi, yaz dönemi olup staj başvuru zamanı, Mart-Nisan ayları arasındadır. Bu dönemde staj başvurusu yapan adaylarla Mayıs ayı içerisinde görüşmeler tamamlanır. İlgili yıl için ayrılan stajyer kontenjanı dahilinde yerleştirmeler yapılır. Olumlu ve olumsuz sonuçlanan tüm görüşmelere en geç Haziran ayı içerisinde dönülmüş olur.

Novartis Staj Başvurusu ve ayrıntılı bilgi için hr.turkey@novartis.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.